ReGenesis MAX

ReGenesis MAX je komplexní doplněk stravy pro
těhotné a kojící maminky s vyváženým obsahem
vitamínů, minerálů, omega-3 mastných kyselin,
kyseliny listové (Quatrefolic®) a železa.

Komplex vitaminů, minerálů, stopových prvků a omega-3 mastných kyselin vhodný pro těhotné a kojící maminky. Měkké gelové kapsle zároveň zabezpečují optimální dostupnost a vstřebatelnost všech složek přípravku.

Moderní výrobní technologie umožňuje zkombinovat obsah všech složek včetně omega-3 mastných kyselin v jediné tabletě – pro těhotné maminky je velkou výhodou pohodlné užívání – jen 1 měkká kapsle denně bez pachuti rybího oleje.

Složení Regenesis MAX V jedné kapsli % RHP* v doporučené denní dávce (1 kapsli)
Omega 3 (DHA) 300 mg
Vítamín C 70 mg 87,5 %
Omega 3 (EPA) 45 mg
Železo 30 mg 214,3 %
Vitamín B3 19 mg 105,6 %
Zinek 15 mg 150 %
Vitamín E 12 mg 100 %
Vitamín B5 6 mg 100 %

Mangan

5 mg 250 %

Vitamin B6

2,2 mg 157,1 %

 

Složení Regenesis MAX V jedné kapsli % RHP* v doporučené denní dávce (1 kapsli)
Měď 2 mg 200 %
Vítamín B2 1,7 mg 121,4 %
Vitamín B1 1,5 mg 136,4 %
Kyselina listová 400 µg 200 %
Jód 175 µg 116,7 %
Vitamín K 65 µg 86,7 %
Selen 65 µg 118,2 %
Vitamín B8 50 µg 100 %

Vitamín D

10 µg 200 %

Vitamín B12

2,5 µg 100 %

 

Doporučené dávkování

1 gelová kapsle denně. Příjem DHA z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučené dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých. tj. 250 mg DHA a EPA.

Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Přípravek se smí užívat jen perorálně. Dbejte na vyváženou pestrou stravu a zdravý životní styl. Gelová kapsle zabezpečuje optimální dostupnost a vstřebatelnost složek přípravku. Obsah balení: 30 kapslí.

Látky a těhotenství

Během těhotenství je důležité mít dostatek kyseliny listové, železa, jódu, vitamínu B, C, D a mastných kyselin.

 

Omega 3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny mohou mít pozitivní efekt na správnou funkci očí, mozku a srdce. Během posledních 3 měsíců těhotenství předávají matky svým plodům velké množství esenciálních mastných kyselin. Tyto mastné kyseliny přispívají k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Mateřské mléko obsahuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin. Právě složení stravy během mateřství je rozhodujícím faktorem ovlivňující obsah DHA v mateřském mléce. Rovnovážný příjem omega-6 a omega-3 mastných kyselin je z hlediska optimálního růstu, vývoje mozku a retiny a z hlediska dlouhodobé minimalizace rizika chronických chorob jednou z nejdůležitějších aspektu kojenecké výživy. Příznivého účinku DHA a EPA (mastných kyselin) je však dosaženo až při denním příjmu minimálně 250 mg DHA a EPA. ReGenesis Max obsahuje celkem 345 mg DHA a EPA, což nahrazuje nedostatek omega-3 mastných kyselin v běžné stravě.

Kyselina listová

Kyselina listová je vitamin ze skupiny vitaminu B. Užívání kyseliny listové během těhotenství a kojení je vhodné, protože kyselina listová přispívá k přirozenému fungování imunitního systému, normální tvorbě krve. přirozenému metabolismu homocysteinu a přispívá k přirozené syntéze aminokyselin. Dalším benefitem kyseliny listové je, že přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a pozitivně působí v procesu dělení buněk. Její nedostatečná hladina u těhotných žen zvyšuje riziko vzniku vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Quatrefolic (folát IV. generace) je aktivní forma kyseliny listové. která je okamžitě využitelná pro všechny ženy. Nevýhodou kyseliny listové je, že se ničí tepelnou úpravou a delším skladováním. Proto je důležité konzumovat čerstvou zeleninu, která je hlavním zdrojem nebo ji doplnit doplňkem stravy.

Vitaminy skupiny B

B komplex vitaminy jsou vitaminy rozpustné ve vodě a nezbytné pro správné fungování metabolismu. Vitaminy B ve formě B1, B2, B6 a B12 jsou důležité pro správný vývoj dětské mozku, posiluje imunitní systém a má vliv na kvalitu pokožky a očí. Také mají významnou roli při tvorbě DNA a krvetvorbě.

Vitamin D

Vitamin D má významnou roli při zpracování vápníku a ovlivňuje stav kostí. Tento vitamin je důležitý pro hospodaření těla s vápníkem a fosforem a v těhotenství ovlivňuje kvalitu nitroděložního prostředí a jeho nedostatek muže vést ke vzniku mnoha chronických onemocnění v pozdějším věku dítěte. Hladina vitaminu D u novorozenců je závislá na množství v těle matky v době těhotenství to ovlivní i proces osifikace, který začíná ve třetím trimestru. Optimální hladina zajišťuje dostatečný tonus svalů to ovlivňuje i správnou polohu plodu v děloze. Nedostatečný příjem vitaminu D zvyšuje počet případu dětí s astmatem, alergickými obtížemi nebo lupenkou.

Vitamin C

Vitamin C je ve vodě rozpustný vitamin s pozitivním vlivem na imunitní systém a vstřebávání železa. Tento vitamin má antioxidační účinky a chrání tělo před volnými radikály. Nedostatek vitaminu C je spojený s nízkou hladinou plasmy a rizikem vzniku preeklampsie a také předčasným odloučením plodového vaku.

Železo

Železo je velmi důležité pro krvetvorbu. V těhotenství tělo potřebuje více krve například kvůli prokrvení dělohy. Nedostatek železa se nejvíce projevuje především ke konci těhotenství, tedy ve třetím trimestru a muže způsobit spontánní potrat či předčasný porod, má za následek zpomalení růstu plodu nebo odlučování placenty.

Jód

Jód během těhotenství ovlivňuje správný vývoj štítné žlázy miminka a to především v prvním trimestru těhotenství. Miminku pomáhá i při tvorbě nervového systému. Pokud chybí v těhotenství jód, stoupá riziko vzniku vrozených vývojových vad a potratu.

Zinek

Zinek je důležitý především pro imunitní systém a látkovou výměnu. Během těhotenství jeho potřeba roste.

Selen

Selen má významnou roli pro pružnost pokožky matky i miminka a pro obnovu buněk. Jeho nedostatek má za následek oslabení vazivové tkáně.

Vitamin E

Vitamin E se řadí mezi antioxidanty a má vliv na posílení tělo matky a jeho hladina v krvi. také má pozitivní vliv na růst plodu. chrání dítě před astmatem a dalšími alergiemi. Důležitý je zejména během I. trimestru.

Mangan

Mangan hraje významnou roli pro správný metabolismus cukru, působí na správnou funkci pohlavních žláz a vývoj mužských pohlavních buněk a jeho nedostatek muže zvyšovat riziko onemocnění cukrovkou. Nedostatek v těhotenství může způsobit poškození plodu.

Měď

Měď má vliv na stavbu kostí a je obsažena i v mateřském mléce.

Vitamin K

Vitamin K patří mezi vitaminy rozpustné v tucích a je nezbytný pro funkci několika proteinů podílejících se na srážení krve.

Zdroje:

  • Jan Lichnovský. 2010. Omega-3 mastné kyseliny. Dostupné z https://www.celostnimedicina.cz/omega-3-mastne-kyseliny.htm (2018/07/13)
  • Holman R.T, Johnson S.B, Ogburn P.L. 1991. Deficiency of essential fatty acids and membrane fluidity during pregnancy and lactation. Proc Natl Acad Sci U S A 88(11): 4835–4839.
  • Innis S.M. 2004. Polyunsaturated fatty acids in human milk: an essential role in infant development. Adv Exp Med Biol 554: p. 27-43.
  • Radka Gregorová. 2012. Vitaminy v těhotenství aneb Jsou multivitaminy zárukou zdravého miminka? Dostupné z https://www.babyweb.cz/vitaminy-v-tehotenstvi-aneb-jsou-multivitaminy-zarukou-zdraveho-miminka (2018/07/13)
  • Paszková H. 2011. Nedoceněný vitamin D náš nezbytný celoživotní průvodce. Brno: SurGal Clinic. 196 s.
  • ABC těhotenství. 2016. Význam vitaminu D v těhotenství. Dostupné z https://www.abctehotenstvi.cz/txt/vyznam-vitaminu-d-v-tehotenstvi (2018/07/13)
  • 2017. Vitaminy a minerály prospěšné v těhotenství. Dostupné z https://www.babyweb.cz/vitaminy-prospesne-tehotenstvi (2018/07/13)
  • Zuzana Švédová, Dis. 2015. Vitamin C, jeho funkce a zdroje. Dostupné z https://www.celostnimedicina.cz/vitamin-c-jeho-funkce-a-zdroje.htm (2018/07/13)
  • Barkociová M. 2017. Vitamin E – nač je dobrý? Dostupné z https://www.infopacient.cz/vitamin-e-nac-je-dobry-ucinky-pouziti/ (2018/07/13)

Vhodné a nevhodné složení 
stravy pro těhotné